• ساعت : ۱۳:۳۶:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ 
سید مجتبی حکیم شهردار بابل
به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی امسال فضاسازی شهر بابل با توجه به شرایط كرونایی متفاوت با سال های قبل و با شور و حال خاصی اجرا شده است
عملکرد روابط عمومی مدیریت فرهنگی خصوصا سیمامنظر شهرداری بابل در راستای فضاسازی ویژه ماه محرم قابل تقدیر است عزاداری و مقتل خوانی صبح عاشورا در محوطه باغ ملی برگزار می شود

سید مجتبی حکیم شهردار بابل :

به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی، امسال فضاسازی شهر بابل با توجه به شرایط کرونایی، متفاوت با سال های قبل و با شور و حال خاصی اجرا شده است

 

عملکرد روابط عمومی، مدیریت فرهنگی خصوصا سیمامنظر شهرداری بابل در راستای فضاسازی ویژه ماه محرم قابل تقدیر است

 

عزاداری و مقتل خوانی صبح عاشورا در محوطه باغ ملی برگزار می شود

 

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، این روزها شاهد تماسهای بی شمار شهروندان از اقدام شهردار مومن و عملگرای شهر بابل در خصوص فضاسازی ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و سیاه پوش کردن شهر هستیم.

 

بی شک هیچ شهری در استان مازندران همانند شهر دارالمومنین سیاه پوش سرور و سالار شهیدان نشده است.

تمهیدات ویژه ای که این روزها با تاکید سید مجتبی حکیم شهردار بابل در نظر گرفته شد تا شهر دارالمومنین بابل رنگ و بوی محرم و‌حماسه عاشورا را به خود بگیرد.

 

سید مجتبی حکیم  شهردار بابل:

توجه به مفاهیم ارزشمند محرم و هویت بخشی به سیمای بصری در طرح های فرهنگی و تبلیغاتی شهر لحاظ شده و سیاهپوش کردن تمامی میادین، معابر اصلی ، پل‌ها و نصب المان‌های نوری و نمادهای متناسب ایام محرم در سطح شهر اکران شده است.

 

با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین پیشینه تاریخی شهر بابل شهر دارالمومنین که از گذشته تاکنون یکی  از شهرهای مهم در برگزاری ویژه برنامه محرم است برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته  تا با فضاسازی و  تبليغات محيطی مناسب شهر بابل  جهت استقبال از ماه محرم ماه ماتم و عزا آماده شود.

 

این فضاسازی ها به منظور بیان اهمیت واقعه کربلا و  انتقال پیام عاشورا و ترویج فرهنگ عاشورایی و مفاهیم ارزشمند محرم است .

 

در همین راستا تعویض پرچم های میادین و پلها ، انجام تبلیغات محیطی متناسب با ایام محرم، نصب المانهای ویژه محرم ، پرچم های عزای حسینی، سیاهپوش کردن میادین، معابر ، ساختمان شهرداری مرکز، مناطق و سازمانها، نصب بنرهای ویژه محرم با هدف فضاسازی شهری به منظور انتقال مفاهیم ناب عاشورای حسینی به شهروندان  از اقدامات قابل توجهی است که شهرداری بابل نسبت به آن اهتمام ورزیده تا محرم امسال با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد نه تنها کمرنگ تر بلکه پررنگتر از سالهای گذشته باشد.

 

فضاسازی که اکنون در سطح شهر شاهد آن هستیم و بسیار مورد استقبال و ‌رضایت شهروندان قرار گرفته حاصل تلاش همه کارکنان خدوم شهرداری بویژه اداره روابط عمومی، مدیریت فرهنگی و‌ واحد سیمامنظر شهرداری بابل است که در این ایام بصورت شبانه روزی نسبت به اجرای آن تلاش دو‌ چندانی داشتند.

 

در نظر داریم تا با همکاری هیئات محترم عزاداری و مقتل خوانی را برای اولین بار در صبح عاشورا در محوطه باغ ملی برگزار کنیم تا شهروندان از آن بهره مند شوند.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها