• ساعت : ۸:۳۵:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ 
سید مجتبی حکیم شهردار بابل
شهرداری بابل در صف اول خط مقدم مبارزه با ویروس كرونا تمام توان و‌امكانات خود را بكار گرفته است
برای مهار ویروس کرونا نیاز به عزم همگانی همه دستگاهها و شهروندان است

سید مجتبی حکیم شهردار بابل:

شهرداری بابل در صف اول خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا تمام توان و‌امکانات خود را بکار گرفته است

 

 

برای مهار ویروس  کرونا نیاز به عزم همگانی همه دستگاهها و شهروندان است

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، در راستای ابلاغیه و بخشنامه‌های مختلف مرتبط با جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، شهرداری بابل کلیه توان خود را در مقابله با این ویروس بکار گرفت.

 

سید مجتبی حکیم شهردار بابل :

با توجه به دستورالعمل های ابلاغی از سوی استانداری محترم، ستاد بحران شهرداری بابل جلسات متعددی در این خصوص برگزار نمود و برنامه ریزی های لازم را به منظور مقابله با این ویروس در دستور کار قرار داد.

 

 با توجه به لزوم اطلاع رسانی در خصوص این ویروس و افزایش آگاهی شهروندان نسبت به آنان، شهرداری بابل در سطح گسترده بیش از ۱۵۰۰ متر مربع استند و بیلبورد آموزشی نصب نمود و‌ همچنین تعدادی تابلو به این منظور در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد.

 

در راستای آموزشهای مستمر و‌ مداوم در این خصوص اقدام به چاپ پوستر و بروشورهای های آموزشی با محتوای رعایت نکات بهداشتی انجام شد.

 

با توجه به اینکه ویروس کرونا قابلیت انتشار بالایی دارد از برگزاری هر گونه بازارهای محلی، هفتگی، برنامه‌های فرهنگی و برگزاری مراسم در آرامستان جلوگیری بعمل آمد و از آنجاییکه در آستانه سال نو قرار داریم از حضور دستفروشان در سطح شهر نیز جلوگیری بعمل آوردیم و اجازه هیچ گونه بساطی در سطح شهر به آنان داده نشد.

 

شهرداری بابل بصورت روزانه عملیات ضدعفونی و آهک پاشی معابر و‌ خیابانهای اصلی و پرتردد شهری را در دستور کار خود دارد و‌ تاکنون در این راستا بیش از ۲۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده  و ۶۰ تن آهک استفاده شده است و همچنین از آنجاییکه بیمارستانها، درمانگاه و‌ مراکز درمانی و بهداشتی شرایط خاصی دارند جهت حفظ سلامت کادر درمانی و‌ بیماران روزانه با این محلول‌ها، ضدعفونی می شوند.

 

شهرداری_بابل بر حسب وظیفه انسانی خود برخی از ادارات و‌ ارگانهای پرتردد مانند فرمانداری، دادگستری، آموزش و پروش، ثبت اسناد و ...  را که روزانه مراجعه کنندگان متعددی داشته‌اند را نیز ضدعفونی نمود.

 

به منظور همکاری با نیروهای داوطلب جهادی جهت ضدعفونی محلات، مساجد و‌ تکایای سطح شهر ، ۳۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در اختیار آنان قرار گرفت.

 

جهت امنیت و رفاه رانندگان و‌مسافران محترم، کلیه ناوگان حمل و‌نقل بصورت روزانه ضدعفونی و‌ جهت حفظ سلامت رانندگان تاکسی‌های درون شهری ۵۰۰۰ ماسک بین آنان توزیع شد و‌ همچنین رانندگان تنها مجاز به سوار نمودن سه مسافر در تاکسی های خود می باشند.

 

همچنین در این راستا از ارائه خدمت توسط اتوبوسهای شهری نیز ممانعت بعمل آمد.

به منظور حفظ سلامت کارکنان شهرداری و سازمانهای تابعه، برخی خدمات بصورت الکترونیک به شهروندان ارائه می شود و از برگزاری جلسات غیر ضروری جلوگیری شد و برای کارکنان نیز تمهیدات بهداشتی لازم از جمله توزیع دستکش، ماسک و همچنین آزمایش تست سلامت از طریق تب سنج لیزری انجام شد و روزانه کلیه ساختمانهای شهرداری مرکز و سازمانهای تابعه ضدعفونی می شود.

 

سایت انجیلسی و کارخانه کمپوست نیز تا کنون با ۱۰ هزار لیتر محلول عفونی کننده و ۷ تن آهک ضدعفونی شد.

 

با توجه به اعلام وضعیت قرمز در شهر بابل، خودروهای آتش نشانی در بازه یک هفته‌ای بیش از ۳۵ مرتبه با اعلام هشدار از شهروندان محترم درخواست نمودند تا در منزل خود بمانند و‌ از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر جلوگیری کنند.

 

ضدعفونی کردن دستگاه‌های خودپرداز و محوطه بانکها و همچنین ضدعفونی همه روزه سرویسهای بهداشتی سطح شهر نیز از دیگر فعالیت‌های شهرداری به منظور مقابله با  ویروس کرونا می‌باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها