• ساعت : ۷:۳۱:۴۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ 
جواد رستمي
سالانه مقادیر زیادی اعتبار صرف تمیزی و‌ نظافت شهری می شود

سالانه مقادیر زیادی اعتبار صرف تمیزی و‌ نظافت شهری می شود

شهروندان باید در قبال شهر خود حس مسئولیت داشته باشند.  

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، با توجه به اینکه سالانه هزینه زیادی صرف تمیزی و نظافت سطح شهر می شود باید شهرداری و شهروندان در کنار یکدیگر برای مراقبت از آن تلاش نمایند. 

 جوادرستمی

یکی از اصلی ترین و‌مهمترین دغدغه های شهرداری، حفظ تمیزی و‌نظافت شهری است و سالانه هزینه زیادی در این امور صرف می شود.

 محیط شهری و‌مراقبت از آن تاثیر بسزایی در زیبایی شهر دارد و‌ نه تنها شهرداری بلکه تک تک شهروندان در حفظ آن مسئول می باشند چرا که بارها مشاهده شد که شهروندان بعد از جمع آوری زباله توسط شهرداری، زباله خود را در خیابان رها کرده و با بیان اینکه جمع آوری آن بعهده شهرداری است از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمودند در صورتی که بارها اعلام شده که زباله ساعت ۹از درب منازل جمع آوری می گردد. 

میزان تولیدی زباله در شهر بابل ۱۸۰ تا ۲۰۰ تن می باشد اما شهر بابل شامل ۷ شهر و ۶ بخشداری است که میزان کل زباله های تولیدی در شهرستان بابل ۲۵۰ تن می باشد که بعد از جمع آوری به سایت انجیلسی انتقال می یابد.

به منظور حفظ نظافت و رفاه شهروندان در سطح شهر ۱۷۳۰ مخزن زباله تعبیه شده که در سالجاری به منظور توسعه سطح خدمات مکانیزه ۲۰۰ مخزن جدید با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال جایگزین مخازن فرسوده شدند.

در راستای فرهنگ سازی در سطح شهر برنامه های فرهنگی در نظر گرفتیم که بتوانیم با آموزش های لازم این فرهنگ را در شهروندان نهادینه سازیم که برای داشتن یک شهر تمیز تنها نباید آنرا به عهده شهرداری گذاشت.

شهروندان نیز در قبال شهر خود مسئولند و باید بدانند هزینه ایی که بعنوان عوارض به شهرداری پرداخت می کنند تا مقادیر زیادی صرف تمیزی شهر می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها