رو عنوان : جواد رستمي
عنوان : كلیه زباله تولیدی در شهر بابل به كو‌د كمپوست تبدیل خواهد شد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 
ساعت : ۱۲:۵۹:۱۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کلیه زباله تولیدی در شهر بابل به کو‌د کمپوست تبدیل خواهد شد

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، با توجه به افزایش جمعیت و افزایش تولید زباله، طرح تکمیل ظرفیت کارخانه کمپوست در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

 

جواد رستمی، معاون خدمات شهری

طرح تکمیل ظرفیت کارخانه کمپوست در سه فاز اجرایی شد.

 

در فاز اول ارتقای ظرفیت خط پردازش که شامل طراحی، ساخت و نصب وراه اندازی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید کمپوست با ظرفیت ۲۵۰تن در روز با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفته است .

 

فازدوم که بدلیل عدم پرداخت طلب پیمانکاران در دوره گذشته نیمه کاره رها شده بود مورد بررسی و بعد از پرداخت طلب آنها طرح تکمیل ظرفیت کارخانه کمپوست در فاز دوم اجرایی شد.

 

 عملیات اجرایی در این فاز شامل اصلاحات سالن های تخمیر دو گانه کارخانه کمپوست و اورهال سالن فاین قدیمی با صرف ۱۹ میلیارد ریال اعتبار در خردادماه سال جاری به بهره برداری رسید.

 

فاز سوم کارخانه کمپوست به منظور جلوگیری از دفن زباله از مهمترین عملیات اجرایی شهرداری در سایت انجیلسی می باشد.

 

برای اجرایی شدن فازسوم،  اعتباری بالغ بر صد میلیارد ریال در نظر گرفته شد که از این میزان اعتبار ، ۲۵ میلیارد ریال برای ابنیه و ۷۵ میلیارد ریال دیگر برای خرید ماشین آلات هزینه خواهد شد.

 

وي در پايان خاطر نشان كرد: با حمایت شهردار محترم و با بهره برداری از فاز سوم، کلیه زباله تولیدی به کود کمپوست تبدیل خواهد شد و تنها مقدار کمی از آن دفن خواهند شد که با خرید دستگاه ریجکت سوز، زباله ایی که قابل  تبدیل شدن به کود نیست، بجای دفن سوزانده خواهد شد.


تعداد بازدید : 128

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
5.1.0.0
V5.1.0.0