• ساعت : ۱۳:۱۷:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ 
  • تعداد بازدید : 464
شهردار بابل از آغار فاز نهایی لایروبی رودخانه بابلرود به طول سه کیلومتر خبر داد
شهردار بابل از آغار فاز نهایی لایروبی رودخانه بابلرود به طول سه كیلومتر خبر داد

شهردار بابل از آغار فاز نهایی لایروبی رودخانه بابلرود به طول ۳ کیلومتر خبر داد

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، سید مجتبی حکیم شهردار بابل از آغاز فاز نهایی لایروبی رودخانه بابلرود با اعتباری بالغ بر بیست میلیارد ریال خبر داد و گفت:

  فاز نهایی رودخانه بابلرود از  شمال بابل به سمت جنوب ( از پل محمد رسول الله (ع) به سمت منطقه اوشیب) به طول ۳ کیلومتر آغاز شد .

هدف از اجرای این پروژه جلوگیری از خطرات احتمالی در مقابل سیلاب و آبگرفتگی و طغیان رودخانه بابلرود می باشد.

 

  همچنین از دیگر اهداف این اقدام، آزادسازی حریم رودخانه بابلرود از خس و‌ خاشاک هایی که سالها محل دپوی زباله و نخاله های ساختمانی گشته و‌ به حال خود رها شده بود و همچنین فضای بسیار نامطلوبی را ایجاد نموده بود، می باشد.

 

با بررسی و‌ کارشناسی های بعمل آمده می توان گفت با لایروبی این رودخانه خطر طغیان رودخانه و سیلاب برای شهر بابل تا سالهای سال کاسته خواهد شد.

ایجاد حاشیه امن برای حاشیه نشینان این منطقه،  که برای سالهای متمادی اطراف رودخانه محل تجمع معتادان شده و این امر علاوه بر گلایه اهالی منطقه ، بعنوان عاملی جهت  رعب و وحشت برای اهالی شده بود.

 به همین منظور، شهرداری بابل بعد از اتمام لایروبی با اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی  راهکاری مناسب برای رفع این معضل در دستور کار خواهد داشت.

 

 در پایان از همه همشهریان بخصوص اهالی حاشیه این رودخانه که یکی از سرمایه های شهر بابل میباشد انتظار نیرود  تا برای حفظ و نگهداری این رودخانه با شهرداری بابل همکاری نمایندتا ضمن محافظت از قسمت های لایروبی شده شاهد اجرای فضای گردشگری و تفریحی مناسبی در آینده باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها