عنوان : صدای پای بهار در شهرداری بابل
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ 
ساعت : ۱۳:۴:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

صداي پاي بهار در شهرداري بابل


به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري بابل، مهندس كياني سرپرست شهرداری، ضمن بيان اين مطلب كه شهرداري تمام تلاش خود را براي استقبال از بهار بكار خواهد گرفت گفت: ایجاد شادی و نشاط برای شهروندان عزیز بابل و مسافران محترم نوروزی دغدغه جدی شهرداری بابل است از اینرو برنامه های متنوعی به شکل هدفمند و در قالب های گوناگون در بخشهای مختلف شهری و اماکن مسافر پذیر تدارک دیده شده است. 

مهندس کیانی ادامه داد مطالعه و برنامه ریزی هدفمند و منسجم ویژه برنامه های نوروزی اینک بهار از طرف مدیریت فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بابل تدوین و به گستره شهر بابل در دسترس شهروندان و مسافران عزیز خواهد بود:

* مقارن با میلاد باسعادت حضرت امیر المومنین علی(ع) ، آيين نوروزخواني همراه با رفت و روب محلات توسط نيروهاي پاكبان از روز ٢٦ اسفندماه تا آغاز سال جدید، در گروه های مجزا ،بستر جامعه اعم از  بازار و محلات شهر  بابل را آماده ورود به سال جدید می نماید.

* ايستگاه راديويي تحت عنوان رادیو نو را  با موضوع اطلاع رساني در حوزه اخبار نوروزی،جاذبه های گردشگری و ایجاد شور و نشاط به شهروندان، در پياده راه آيت الله سعيدي خواهيم داشت. که در کنار این رادیو ویژه برنامه کودکان و نقاشی هنرمندان با محوریت بهار و نوروز را خواهیم داشت.

* تور بابلگردي با اتوبوس های ويژه (وي آي پي) و تورلیدرهای آموزش دیده، از روز سوم فروردين،  نقاط تاريخي و گردشگري شهر بابل را برای مردم و گردشگران نوروزي  تشريح خواهد نمود.

* ويژه برنامه هاي نوروزي اینک بهار در ٥ نقطه متفاوت از روز سوم فروردين (بعد از پشت سر گذاشتن وفات حضرت زينب (س) تا ١٤ فروردين با موضوعات متفاوت و به شرح زير برگزار مي گردد:

*پل تاریخی محمد حسن خان با موضوع ميراث فرهنگي همراه با غرفه هاي فرهنگي و صنايع دستي و اجرای برنامه های جذاب هنری برنامه شبانگاهی نوروز ۹۸ شهرداری بابل خواهد بود.

 

* بوستان شهيد شكري با موضوع فرهنگ بومي و محلي همراه با برنامه هاي متنوع و مسابقات جذاب و بازيهاي محلي در  عصر و ساعات آغازين شب میزبان علاقه مندان می باشد.

*بوستان مرحوم نوشيرواني با موضوع كودك و نوجوان و خانواده همراه با غرفه هاي آموزشي ويژه تفكيك زباله و شهر پاک یکی دیگر از اماکن برنامه های نوروزی شهرداری بابل خواهد بود که در دو مقطع عصر و شب برنامه های متنوعی را با ظرفیت هنرمندان بابل در خدمت شهروندان خواهد بود.

*تالاب گل نيلوفر با موضوع محيط زيست و اهميت زيستگاههاي طبيعي در كنار شهر ،مکان دیگری است که با اجرای ویژه برنامه های متنوع، ظرفیت های ارزشمند گردشگری شهر بابل را در ساعات عصر و قبل از اذان مغرب به شهروندان معرفی خواهد کرد.

*در پارك طبيعت بابلكنار نیز برنامه ای هدفمندی با موضوع طبيعت گردي و كنترل زباله خواهیم داشت.

مهندس كياني ضمن تاكيد بر رفاه حال مسافران و شهروندان در ايام نوروز گفت: تلاش میکنیم با فضاسازي مناسب شهري در جهت شادي و نشاط شهروندان و مسافران عزیز نوروزی میزبان شایسته ای برای آغاز سال جدید باشیم .

سرپرست شهرداري بابل ادامه داد: از ديگر مواردي كه مورد توجه شهرداري است و در حوزه خدمات شهری و زیباسازی اهتمام ویژه ای روی آن شده، رنگ آميزي جداول ، رنگ آميزي ترافيكي ، نصب المان هاي ویژه نوروزي و پاكسازي ورودي اصلي شهر و محلات، آمادگي بوستانها و ایجاد فرش گل در جای جای شهر، نظافت و رفت و روب محلات و سرويس هاي بهداشتي عمومي ، غبار روبی و عطر افشانی نمازخانه هاي عمومي مي باشد.تا شهروندان و گردشگران امکانات مناسبی داشته باشند. همچنین با توجه به زمان تحویل سال نو در ساعات آغازین اول فروردین ۱۳۹۸ درب آرامستانهای شهر بابل باز خواهد بود و با مناسب سازی شایسته ای که صورت پذیرفته ،آرامستانهای شهر بویژه گلزار شهدا نیز میزبان شهروندان عزیز خواهند بود.

وي همچنين بر حضور و آماده باش كليه سازمانهای وابسته به شهرداری اعم از آتش نشانی، حمل و نقل بار و مسافر ، سیما،منظر و فضای سبز، آرامستانها و ...  اشاره نمود و گفت: ارائه خدمات شايسته به شهروندان و مسافران از جمله اهداف مهم ما در اين برنامه مي باشد.


تعداد بازدید : 415

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
5.1.0.0
V5.1.0.0