عنوان : مهندس مهدوی رئیس موسسه بازیافت استان مازندارن شهرداری بابل را پیگیرترین و فعالترین شهرداری ها در امر تفكیك زباله از مبدا در استان مازندران برشمرد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ 
ساعت : ۱۴:۲:۵۲

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

مهندس مهدوي رئيس موسسه بازيافت استان مازندارن : شهرداري بابل از پيگيرترين و فعالترين شهرداري ها در امر تفكيك زباله از مبدا در استان مازندران


به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري بابل مهندس مهدوي رئيس موسسه بازيافت استان مازندارن در سومين كارگاه آموزشي طرح پسماند از مبدا گفت: شهرداري بابل از پيگيرترين و فعالترين شهرداري در امر تفكيك زباله از مبدا است که نه تنها در سطح شهر بلكه در سطح شهرستاني اقدام نموده اند و جايگاه بسیار خوبي در این حوزه دارند و جا دارد در اينجا از خانم فيروزپور رئيس كميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر بابل كه در اين زمينه بسيار فعالانه عمل نموده اند تشكر نمايم.

وي افزود: طي پايشي كه در ماههاي گذشته انجام داديم روستاهاي بابل نيز به امر تفكيك زباله آگاهي كامل داشته اند و اين نشان از حضور شهرداري در كل شهرستان بابل براي اين امر مي باشد.

مهندس مهدوي مهمترين بحث در استان مازندران را بحث تفكيك پسماند از مبدا عنوان نمود و ادامه داد:  از آذر ماه سال گذشته كليد اين پروژه زده شد و با حمايت استانداري اين طرح بسيار موفق عمل كرده و بعضي از شهرداري ها در اين امر پيگيري جدي و بسيار خوبي داشته اند.

ايشان جدي ترين دغدغه هاي استاندار را بحث تفكيك زباله در استان بيان كرد و گفت: استاندار خواستار پيگيري جدي اين مسئله از شهرداريها شدند.

رئيس موسسه بازيافت استان مازندارن همچنين عنوان كرد: حداقل كاري كه ميتوان انجام داد بحث جداسازي زباله از مبدا است كه با اين كار  ميتوانيم ٢٥ تا ٣٠ درصد زباله را كاهش دهيم چراكه طبيعت متعلق به همه ماست و بايد در حفظ آن بكوشيم.

وي ادامه داد: مهمترين وظيفه شهرداري تفكيك زباله از مبدا و ساماندهي اين طرح مي باشد و از شهرداريها انتظار داريم كه ناظر حاميان باشند و از آنان در اين امر حمايت نمايند و شهرداريها نبايد به حوزه پسماند بعنوان حوزه درآمدي نگاه کنند چرا كه ارزش و حفظ سلامتي شهر و جامعه خيلي بيشتر و مهمتر از بحث درآمدي آن است و همچنين بحث طرح تفكيك زباله از مبدا و پسماند بايد از الويتهاي هر شهرداري باشد.

ايشان در پايان از شهرداري بابل بدليل برگزاري اين كارگاه آموزشي تقدير و تشكر نمود.

در پايان از شهرداري بابل به همراه ١٠ شهرداري ديگر كه در امر تفكيك زباله از مبدا مشاركت فعال داشتند تقدير شد.تعداد بازدید : 221

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
5.1.0.0
V5.1.0.0